Snart loppemarked igjen (11-12. april, kl 12-16)

Loppmarkedet er et sikket vårtegn, like fullt som blåveisene i Kongsskogen. Oftest har vi værgudene på vår side, og sammen de entusiastiske menskene som bidrar blir det tross for mye jobb et utrolig morsomt helg.

For dere som er med første gang, så drives den i samarbeid av speideren, menigheten og korpset på Bygdøy. Sammen har vi byens fineste loppemarked i spesiell hyggelig atmosfære! Vi har stor og godt sortert bokavdeling med cafee, utsøkte finlopper og veldig mange møbler, klær, leker og mye mer 🙂 Mange besøkende benytter tiden etter loppemarkedet i omkringliggende vakre turområder langs sjøen……

Vi setter opp en vaktliste som snart skal sendes ut hvor vi ber hver familie bidra i mottak, salg eller rydding så at et så stort arrangement skal gå rundt knirkefritt. For korpsmusikerne er loppetoget i forkledning et høydepunkt og fantasien er helt grenseløs. Stemmnigen idet korpset spiller siste låt, avsperringen tas ned og folk stormer in på jakt etter de beste kuppene må bare oppleves.

IMG_3867

Om korpsbygdoyskole

Et lite, dedikert korps. Spilleglede i fokus :-)
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s